famous cartoon porn
porn cartoons
3d cartoon porn

No: 102,  Septembre - Eylül - September 2018

Hançer, Dilara

Rate this item
(0 votes)

dilara_hancer-biyografik_not

1978-İstanbul. İşletme okudu. Uzun yıllar 9-18 masa başı çalışıp, arakladığı zamanlarda ise fotoğraf çekti, yurt içi ve dışında bazı festival ve etkinliklerde yer aldı. Kolektif işleri çok sevdi ve ara sıra kalemi eline alıp yazmayı da. Gerçeklik Terörü/Periferi, Gazeteciyi Öldürmek, Ubik Project/Periferi, Dans Kamera İstanbul, Diyarbakır Hapishanesi Ne Yana Düşer, fotoğraf ve enstalasyonları ile yer aldığı sergilerden bir kaçı.  Şu sıralar Muğla'nın bir köyünde yaşıyor, kendi kurgularını fotoğrafa aktarıyor, doğanın önüne çıkardığı, ayağına takılan, gözüne ilişen parçaları toplayıp kendi dilince birleştiriyor.

Balıkesir'de doğdu (1949) ve aynı yerde liseyi bitirdi. Bütün dünyada büyük altüst oluşların yaşandığı 60'lı yılların ikinci yarısında ODTÜ'nde inşaat mühendisliği okudu; öğrencilik yıllarında özel ders verdi; yazları Almanya'da işçilik yaptı; politik nedenlerle okulu üçüncü sınıfta bıraktı. Cezaevine düştü. Öğrencilik yılları ve daha sonraki yıllar çoğu zaman otostopla bütün Anadolu'yu, Avrupa'yı dolaştı.

Bugünkü birikimi, o yıllar yüz yüze gelme imkanı bulduğu değişik kültürlerden beslenerek oluştu. Basın sekreterliği, sendikacılık, motel, restoran işletmeciliği, mesleki yayın ithalatı, kitapçılık, profesyonel yöneticilik vb. değişik işler yaptı. İflah olmaz bir iyimserdir; düşüncelerini açıkça ifade eder, Kişisel problemleri kolaylıkla anlar. Dinlemekten çok konuşmaktan hoşlanır, kelimelere hakimdir

İnsana ait her şeyi sevdi, hep tutkulu aşklar yaşadı , şiir tutkusu da bu kaynaktan beslenerek hayat buldu. Şiiri, yaşamın özü olarak anlıyor. Beyin araştırmalarına ilgi duyuyor, Dil, düşünce ve yaratma süreci ve aralarındaki ilişki üzerine kafa yormayı seviyor. Politika ve bitkiler dünyasında pek adı anılmasa da iyi yemek pişirir. Hiç değilse karnınızı doyurur. Dünyada kıskandığı tek şey güzel bir ses ya da müzik ve dans yeteneği.