famous cartoon porn
famous cartoon porn
3d cartoon porn

No: 102,  Septembre - Eylül - September 2018

Gezer, Taner

Rate this item
(0 votes)

taner-gezer--biyografik-not-

1972-Trabzon. Marmara Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler okudu. Cumhuriyet gazetesinde muhabir olarak çalışmaya başladı. Çeşitli gazetelerde ve dergilerde muhabir ve editör olarak görev yaptı. Çevirmen olarak 50'yi aşkın kitabı Türkçeye kazandırdı. Şiirlerini Mim Kuşu adlı kitapta topladı, kitabı herkesten sakladı. Hâlen büyük şehirlerin gürültüsünden kaçarak sığındığı Ege kıyılarında ikamet ediyor.

"Ben ki mim kuşu

Sesin yatağı üzerinde uyaksız uçuyorum"

Balıkesir'de doğdu (1949) ve aynı yerde liseyi bitirdi. Bütün dünyada büyük altüst oluşların yaşandığı 60'lı yılların ikinci yarısında ODTÜ'nde inşaat mühendisliği okudu; öğrencilik yıllarında özel ders verdi; yazları Almanya'da işçilik yaptı; politik nedenlerle okulu üçüncü sınıfta bıraktı. Cezaevine düştü. Öğrencilik yılları ve daha sonraki yıllar çoğu zaman otostopla bütün Anadolu'yu, Avrupa'yı dolaştı.

Bugünkü birikimi, o yıllar yüz yüze gelme imkanı bulduğu değişik kültürlerden beslenerek oluştu. Basın sekreterliği, sendikacılık, motel, restoran işletmeciliği, mesleki yayın ithalatı, kitapçılık, profesyonel yöneticilik vb. değişik işler yaptı. İflah olmaz bir iyimserdir; düşüncelerini açıkça ifade eder, Kişisel problemleri kolaylıkla anlar. Dinlemekten çok konuşmaktan hoşlanır, kelimelere hakimdir

İnsana ait her şeyi sevdi, hep tutkulu aşklar yaşadı , şiir tutkusu da bu kaynaktan beslenerek hayat buldu. Şiiri, yaşamın özü olarak anlıyor. Beyin araştırmalarına ilgi duyuyor, Dil, düşünce ve yaratma süreci ve aralarındaki ilişki üzerine kafa yormayı seviyor. Politika ve bitkiler dünyasında pek adı anılmasa da iyi yemek pişirir. Hiç değilse karnınızı doyurur. Dünyada kıskandığı tek şey güzel bir ses ya da müzik ve dans yeteneği.