lesbian cartoon porn
famous cartoon porn
cartoon xxx

No: 102,  Septembre - Eylül - September 2018

Nâlân, Ayşe

Rate this item
(2 votes)

ayse-nalan-biyografik-not

1969-Gönen. İlk şiirleri ve Ağır Ol Bay Düz Yazı’da yayımlandı. 2002 Hasan Bayrı Şiir Ödülü'nü aldı.

Şiirlerinden bazıları,  Şiir Ülkesi, E, Varlık, Esmer, Üç Nokta Edebiyat, Pitoresk,  Sonra Edebiyat, Özgür Edebiyat dergilerinde yayımlandı.

Akköy Edebiyat dergisinde iki senedir “Bir Dişi Kulesi” adlı köşesinde yazmayı sürdürmektedir.

Arkadaş Z. Özger Şiir Ödülü 2006  “Jüri Özel Ödülü”nü alan şiirlerin yer aldığı Cehenneme Kurulu Ayşe Nalân’ın ilk şiir kitabıdır.

 

"Herhangi bir yaklaşımdan uzak bir kıtaya düşmüş olmanın şaşkınlığı içindeydim belki. Dostluğun toplumsal bir kolaylıkla beslendiğini biliyor, yahut hissediyordum. Böyle bir durumda iki dili birden ana dilin gibi bilmen ve kullanabilme yeteneğine sahip olman gerek. Hem seni kuşatan topluluğun bir parçası olmak ki; algılanamasan bile yaşama ait işleyişin bir parçası gibi zincirin en cılız halkasında durabilir kişi ve diğer tarafıyla, şiirin yalnızlığında kendin olabilmenin korkunçluğunu taşıyacak güce ulaşmak ki; zincirin bütünlüğünde 'tuhaf' olarak adlandırılacaktır. Aslında  herkese ve kendine yabancı tavrıyla, her şair bir otopsi uzmanıdır. Yahut değilse orada bir yanlışlık vardır. Sakladıklarını da, siz için saklanmışları da  bir masaya dizer.  Bulduklarının  raporlarını yazmak ve geçmişlerini okumak onun elinde değildir. O yalnız işaretleri, delilleri, ve ip uçlarını bırakır. Onu tespitleyecek dil zamanın hareketiyle yazılır."


Kitapları:

Cehenneme Kurulu (Mayıs Yayınları, 2007)

Saykodelik Karagöz (İkaros yayınları 2013)