famous cartoon porn
cartoon xxx
adult cartoons

No: 102,  Septembre - Eylül - September 2018

Üşenmez, Masis

Rate this item
(4 votes)

masis-usenmez-biyografik-not

1979-İstanbul. Lisans öğrenimini 2000 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi'nde İktisat bölümünde tamamladı. 2002 yılında İstanbul Üniversitesi'nde İşletme Master'ı yaptı. 2013 yılında Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık önlisans bölümünü bitirdi.

 

Filmli makineler ile çocuk yaşta tanıştı. Dijital fotoğrafa ilgisi 2008'de başladı. O dönemden bugüne, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkeyi gezdi ve fotoğrafladı. Sokak ve gezi fotoğrafları çekmektedir. Çeşitli fotoğrafları ulusal ve uluslararası yarışmalarda 300'den fazla sergileme, çeşitli dereceler ve madalyalar aldı. Yurtiçi ve yurtdışında pek çok karma sergiye katıldı.

Yurt içinde ANAFOD, FOTOGEN, Sille Sanat Sarayı, Yurt dışında ise UPI ve PSA fotoğraf derneklerine üyedir. AFIAP ve GPU CROWN 2 ünvanlarına sahiptir.


Portfolyo:

http://masisusenmez.com/

http://500px.com/masisus


***


1979-İstanbul. AFIAP, GPU CROWN 2, SSS/B. Masis is an Armenian origin freelance street, travel photographer from Turkey. Graduated economics from Yildiz Technical University in 2000, MBA degree From Istanbul University in 2002, Photography at Anadolu University in 2013. Awarded more than 300 acceptances and several honours and medals in many competitions worldwide. He lives in Istanbul and gives lectures on street photography.

Karma Sergiler / Collective Exhibitions

Fotogen 30. Yıl, 2015, İstanbul

Turkey by Photographes, 2015, ABD

IŞIĞIN İZİNDE / EMEK KARMA FOTOĞRAF SERGİSİ, 2015, Düzce

Anafod Yeşilay Fotoğraf sergisi, 2015, İstanbul

Torosların İncisi İbradı Karma Sergisi 2015, İstanbul

BİRLİKTE - SSS ÜYELERİ KARMA SERGİSİ, 2014, Konya

CanonTURK 5. Yıl Sergisi: Tanıtıcı Manzara, 2014, İstanbul

Anafod Fotoğraf Sergisi 2013-2014, 2014, İstanbul

Gezdik Gördük Çektik 4, 2014, İstanbul

Artoros Sanat Festivali Sergisi, 2014, Antalya

Fotoğraf Dernekleri Karma Sergisi, 2014, İstanbul

Konya “Dünya İnançları” ve “Kapılar” Sergisi, 2013, Konya

Haydarpaşa Garı Karma Fotoğraf Sergisi, 2013, İstanbul

PhotoWorld Gezileri Sergisi, 2013, İstanbul

CanonTurk II. Karma Sergisi, 2013, İstanbul

2010 Yılı Cumhuriyet Fotoğrafları Sergisi, 2010, İstanbul

Balıkesir'de doğdu (1949) ve aynı yerde liseyi bitirdi. Bütün dünyada büyük altüst oluşların yaşandığı 60'lı yılların ikinci yarısında ODTÜ'nde inşaat mühendisliği okudu; öğrencilik yıllarında özel ders verdi; yazları Almanya'da işçilik yaptı; politik nedenlerle okulu üçüncü sınıfta bıraktı. Cezaevine düştü. Öğrencilik yılları ve daha sonraki yıllar çoğu zaman otostopla bütün Anadolu'yu, Avrupa'yı dolaştı.

Bugünkü birikimi, o yıllar yüz yüze gelme imkanı bulduğu değişik kültürlerden beslenerek oluştu. Basın sekreterliği, sendikacılık, motel, restoran işletmeciliği, mesleki yayın ithalatı, kitapçılık, profesyonel yöneticilik vb. değişik işler yaptı. İflah olmaz bir iyimserdir; düşüncelerini açıkça ifade eder, Kişisel problemleri kolaylıkla anlar. Dinlemekten çok konuşmaktan hoşlanır, kelimelere hakimdir

İnsana ait her şeyi sevdi, hep tutkulu aşklar yaşadı , şiir tutkusu da bu kaynaktan beslenerek hayat buldu. Şiiri, yaşamın özü olarak anlıyor. Beyin araştırmalarına ilgi duyuyor, Dil, düşünce ve yaratma süreci ve aralarındaki ilişki üzerine kafa yormayı seviyor. Politika ve bitkiler dünyasında pek adı anılmasa da iyi yemek pişirir. Hiç değilse karnınızı doyurur. Dünyada kıskandığı tek şey güzel bir ses ya da müzik ve dans yeteneği.