cartoon porn tube
adult cartoons
famous cartoon porn

No: 102,  Septembre - Eylül - September 2018

Derbent, Süha

Rate this item
(0 votes)

suha-derbent-biyografik-not

20 yıldır profesyonel fotoğrafçılık yapıyor. Sırasıyla; Cumhuriyet Gazetesi, Atlas Dergisi ve Marie Claire Dergisi'nde gezi fotoğrafları çekti.  Bir Numara Hearst Yayıncılık bünyesinde yayınlanmakta olan Gezi National Geographic Traveler Dergisi'nde,  de  iki yıl boyunca Görsel Yönetmen olarak çalıştı. Derbent, İskandinavya'dan Madagaskar'a, Sri Lanka'dan Kanada'ya kadar 60'dan fazla ülke gezdi.

Bu çalışmaları sırasıyla; başta Emirates  ve Emirates Holidays olmak üzere, Canon, Yapı Kredi, BP, KLM, Sabah Adventure Club ve Chevignon gibi firmaların sponsorluğuyla gerçekleştirdi.

 

1998 yılı Nisan ayında bir ilke imza atan Derbent, 2000'li yıllarda soyunun tükenmesinden korkulan Bengal Kaplanı'nı fotoğraflayan ilk Türk vahşi yaşam fotoğrafçısı oldu. Derbent bu çalışma sırasında Hindistan'da kaplanın izini sürerek onu fotoğraflamayı başardı.

2002 Temmuz ayında İş Bankası Kültür Yayınlarından "Yüz Yüze" adlı ilk kitabı yayınlandı. Yayının hemen ardından CNN International, Süha Derbent'le bu kitabına ilişkin bir röportaj yaptı. Bu röportaj CNN International "World Report"da beş kez yayınlandı.

2003 yılında soyu tehlikedeki hayvanlara dikkat çekmek amacı ile BP ve Emirates ile ortak bir projeye gerçekleştiren Derbent bu çalışma için Afrika'da 2 ay kaldı.

2005 yılında Canon Foto-Video ürünleri Türkiye Distribütörü Erkayalar Fotoğrafçılık Derbent'e ekipman (marka) sponsoru oldu. Derbent, Erkayaların bu desteği ile günümüzün en gelişmiş dijital teknolojilerini kullanarak çalışmalarına devam ediyor.

2009 yılından bu yana kişisel projelerinin yanısıra vahşi yaşam fotografçılığı konusunda danışmanlık hizmeti veriyor ve bu kapsamda dünyanın bir çok vahşi yaşam alanına kişiye özel butik seyahat organizasyonları yapıyor.


www.suhaderbent.com