3d cartoon porn
cartoon network porn
cartoon porn games

No: 102,  Septembre - Eylül - September 2018

les actuels || günceller || actuals

Auteurs (258)

adnan-onur-acar-biyografik-not-

1984 yılında Osmaniye’de doğdu. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 2005 yılında Marmara Üniversitesi Fotoğrafçılık Kulübü’nün kuruluşuna katıldı. 2007 yılında profesyonel fotoğrafçı ve fotoğraf eğitmeni çalışmaya başladı. Bir çok farklı kurumda fotoğraf dersleri verdi. Fotoğrafları Türkiye ve yurtdışında gazete ve dergilerde yayınlandı. Photoline dergisinde fotoğraf makineleri ile ilgili değerlendirme yazıları yazdı. 2012 yılının Ekim ayında bir TIR şoförü ile ilgili yaptığı foto-röportajı hazırlama süreci uluslar arası Al-Jazeera Documentary kanalı için belgesel film haline getirildi.

2009 yılından bu yana kuruluşuna da katıldığı Kumbara Sanat Merkezi’nde düzenli olarak fotoğraf dersleri veriyor ve Nar Photos fotoğraf ajansı için foto muhabiri olarak çalışıyor.
Published in Auteurs
Written by
Read more...

ekrem-acar---biyografik-not-X

1968-İstanbul. şiirci.

Ortaokul ve liseyi İstanbul Suadiye Lisesi’nde bitirdim. Üniversite eğitimimi Anadolu Üniversitesi İİBF İktisat bölümünde yaptım. 4-5 yıl kadar ekonomi muhabiri-editörü olarak çalıştıktan sonra; yaklaşık 15 yıldır Halkla İlişkiler sektöründe “Metin Yazarlığı, İçerik Üretimi ve Medya Yönetmeni” olarak çalışıyorum.

20'li yaşlarımın başında yazdıklarını saymazsam; 20 yıldan fazla bir süredir şiir yazıyorum ve şiir, yaşamımın içinde yaşayan bir olgu…

“Sûfî”, “Fısıldanmayan Yollar”, “Kartallar, Keçiler, Atlar”, “Saçmalıklar Komedyası”, “Yol Notları”, "Rüzgar Sustuktan Sonra", "Furuğ", "Rozetler", "Vızıldayan Ozan" isminde, yayıma hazır 9 şiir dosyam ve "Sokak", "Modernite", "İçimde Nereye Düşer Bu Topraklar" ve "Bağımsız Şiirler" adında devam eden 4 şiir dosyam bulunuyor...

2 yıldır, "Evrenin Işıkları" adında bir roman yazıyorum... Toplumsal bilimkurgu olarak adlandırmak yanlış olmaz…

Dünyamızın, Neolitik Devrim ve Sanayi Devrimi öncesine benzer bir dönemden geçtiği günümüzde; geçmiş düşünce dizgelerinin tümünün bir yerden sonra yetersiz, hatta geçersiz olduğuna inanıyorum... Sanırım bu nedenle olsa gerek, yeni felsefi ve yaşamsal anlandırmalar peşindeyim...  Elbette bu yolda yöneldiğim alanlar tümüyle yeni değil... Anarşist düşünce ve pratik; Kuantum fiziği; dinler tarihi, panteizm ve ezoterizm ve Avrupa yapı sökücülük akımı yöneldiğim temel ilgi alanlarım...

Published in Auteurs
Written by
Read more...
omur-ak---biyografik-not
1984-Seyhan (Adana). Fotoğrafla ilgilenmeye 11 yaşında başladı. 2009 yılında Suudi Arabistan'da dekorasyon işiyle uğraşırken Lübnan'lı bir fotoğrafçının teşvik ve eleştirileriyle fotoğrafı ciddiye aldı, fotoğraf bir hevesken tutku oldu.
Published in Auteurs
Written by
Read more...

samim-akgonul---biyografik-not

1968-İstanbul.
Samim Akgönül est Historien, il enseigne à l'Université de Strasbourg.

Balıkesir'de doğdu (1949) ve aynı yerde liseyi bitirdi. Bütün dünyada büyük altüst oluşların yaşandığı 60'lı yılların ikinci yarısında ODTÜ'nde inşaat mühendisliği okudu; öğrencilik yıllarında özel ders verdi; yazları Almanya'da işçilik yaptı; politik nedenlerle okulu üçüncü sınıfta bıraktı. Cezaevine düştü. Öğrencilik yılları ve daha sonraki yıllar çoğu zaman otostopla bütün Anadolu'yu, Avrupa'yı dolaştı.

Bugünkü birikimi, o yıllar yüz yüze gelme imkanı bulduğu değişik kültürlerden beslenerek oluştu. Basın sekreterliği, sendikacılık, motel, restoran işletmeciliği, mesleki yayın ithalatı, kitapçılık, profesyonel yöneticilik vb. değişik işler yaptı. İflah olmaz bir iyimserdir; düşüncelerini açıkça ifade eder, Kişisel problemleri kolaylıkla anlar. Dinlemekten çok konuşmaktan hoşlanır, kelimelere hakimdir

İnsana ait her şeyi sevdi, hep tutkulu aşklar yaşadı , şiir tutkusu da bu kaynaktan beslenerek hayat buldu. Şiiri, yaşamın özü olarak anlıyor. Beyin araştırmalarına ilgi duyuyor, Dil, düşünce ve yaratma süreci ve aralarındaki ilişki üzerine kafa yormayı seviyor. Politika ve bitkiler dünyasında pek adı anılmasa da iyi yemek pişirir. Hiç değilse karnınızı doyurur. Dünyada kıskandığı tek şey güzel bir ses ya da müzik ve dans yeteneği.
Published in Auteurs
Written by
Read more...
gulden-akkan--biyografik-not
Resim sanatına iğne ipliği kullanarak yeni bir yorum getiren Gülden Akkan, 1945 İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü mezunu olan Akkan, hayatı boyunca resme ilgi duydu. Yıllar içinde tutkuya dönüşen bu ilgisini el becerisiyle buluşturdu ve kendine özgü bir stil geliştirdi. Ünlü ressamların resimlerinden yola çıkarak, bu resimleri iğne iplikle kumaşın üzerinde yeniden yorumladı. Bir tablo nasıl yapılıyorsa, Akkan da iğneyi fırça gibi, iplikleri de boya gibi kullandı. Bugüne kadar İstanbul ve Ankara'da onbeş kişisel sergi açan sanatçı İstanbul'da yaşıyor.
"Çeşit çeşit boya tüpleri, farklı kalınlıklarda fırçalar ve bir tuval olmadan resim yapılabilir mi?"
Bu soruya gergefe nakış işler gibi, iğne iplikle kumaşa resim yapan Gülden Akkan’ın cevabı: "Evet".
Published in Auteurs
Written by
Read more...

thaless-al-razeeh---biyografik-not

1973-Gaziantep/Turkey. He was grown up in the city of Mersin /Turkey.

He graduated from Middle East Technical University/Architecture faculty in 1997. He has worked in construction related works till 2008.

Since 2008 he is devoted himself to painting and arts. Between 2009-2011 he had his own established studio in Istanbul.

Now he continues working in his studio in Almaty/Kazakhstan .

He is writing poems and making poem translations as well.

Published in Auteurs
Written by
Read more...

mustafa-albayrak---biyografik-not

1971-İspir / Erzurum


1999    Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Lisans.

1995 – 2016  Yılları Arasın da Üretmiş Olduğu Bir Çok Eseri Kamu ve Özel Koleksiyonlarda Yer Almaktadır.

2015   Sanatçı Çalışmalarını İstanbul Beyoğlu’n da  Bulunan  Atölye GREYART’ ta Yürütmektedir.

Published in Auteurs
Written by
Read more...
savkar-altinel-biyografik-not
İstanbul’da doğup (1953) büyüdü, ama ondokuz yaşından beri dünyanın başka köşelerinde. Dört yıl ABD’de, on üç yıl İskoçya’da yaşadı, yirmi yıldan uzun bir süredir de Londra yakınlarında yaşıyor. Kraliçe Viktorya’nın Düşü (1991), Gece Geçilen Şehirler (1992), Donuk Işıklar (1997) ve Kış Güneşi (1999) adlı şiir kitaplarının ardından şiir üstüne yazılarını derlediği Soğuğa Açılan Kapı’yı (2003) ve toplu şiirleri Yol Notları’nı (2004) yayımladı. Gezi, anı, biyografi, kurmaca karışımı üç de “yolculuk romanı” var: Güneydeki Ülke (1996, 2006), Kvangvamun Kavşağı (2004) ve Tepedeki Yabancı (2009).
Published in Auteurs
Written by
Read more...
Amopix est une société de production et de post-production créée en 2002. Elle est orientée vers la combinaison de l’animation et du tournage. Nous produisons et réalisons des projets pour la TV, le cinéma et la publicité. Notre savoir-faire en compositing est reconnu nationalement. Il nous a déjà  valu de très belles collaborations avec la télévision et le cinéma. Notre souhait de développer la filière animation est récente, il n’a que 3 ans mais rapidement nous avons rencontré des succès en produisant le premier film alsacien en relief pour le “Vaisseau” et la “Cité des sciences” puis des projets pour le cinéma et la télévision.
Published in Auteurs
Written by
Read more...
Docteur en sciences de l’art, mes activités de recherche concernent les analogies et les  interférences plastico-musicales.
Je me suis toujours interrogée sur les œuvres des peintres, des compositeurs à l’affût de ces rencontres plus ou moins fortuites où Beaux Arts et musique loin de s’ignorer dialoguent, se complètent et s’enrichissent mutuellement. Quelle est la nature des ces relations plurielles ? en quels termes pouvons-nous les évoquer ?
Published in Auteurs
Written by
Read more...

arininanarslan-biyografik-not

Tunceli’de doğdu. 2004’te ilk kısa filmi “Kırıntı”yı çekti. 2005 yılında Ege Üniversitesi Bilgisayar Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 2006 yılında çektiği ikinci kısa filmi “Sî û Ba” ile Tahran Uluslar arası Kısa Film Festivali’nde en iyi Asya kısa filmi başta olmak üzere bir çok ödül aldı. Dört yıl aradan sonra göç temasını, “kanatları olduğu halde gidememek” fikri üzerinden inceleyen Pera Berbangê isimli kısa filmi çekti…
Bağımsız olarak sinema yapmaya devam ediyor.

Published in Auteurs
Written by
Read more...

rafet-arslan-biyografik-not

12 Mayıs 1972, İzmir-İstanbul ve göksel tüm sistem. Kavramsal sanata, disiplinler ötesi bir bakış atan yazar-eleştirmen-güncel sanatçı-kolaj işçisi-performansçı... Sürrealizm, Yeni Dalga Bilimkurgu, Erekte Şiir, Mutant Sanat alanlarında aktif. Çağdaş Sanat Manifestoları (6:45 Yayınları-Mayıs 2010) kitabının yazarı. Destruction/Yıkım 2011, Gerçeklik Terörü, Ubik Project sergilerini Alper İnce ile birlikte koordine etti, 2. kitap dosyasını yayınlamaya hazırlanmakta 6:45 ile yine. İlk öykü kitabı Ziggurat Terbiyecisi Kült Neşriyat'tan yayınladı. "Şuuraltı Operasyonları" adlı kişisel sergisini açtı, ardından Babil Kitaplığını sergiledi... Tüylü canavar ile yakın arkadaşlar ve Robotik Hayaller'e dalmış durumda...

https://soundcloud.com/bayper-embe

www.rafetarslan.com

Published in Auteurs
Written by
Read more...

inan-ulas-arslanbogan-biyografik-not2

1977 yılında İstanbul Üsküdar’da doğdu. 
Öğrenimini İstanbul’un çeşitli okullarında tamamladı. 
Bazı gazetelerde köşe yazarlığı yaptı. 
Bazı programlarda metin yazarlığı yaptı 
Bir şiir ödülü verildi almaya gitmedi.

Bazı dergilerde editörlük yaptı, bazı dergilerin yayın kurulunda yer aldı ve bazı dergilerde şiirlerini yayınlıyor.

Published in Auteurs
Written by
Read more...

azade-jiolat--biyografik-not

 

1984-Şanlıurfa.

Şiirleri Ücra, Yeniyazı, Fayrap, Kitap-lık, Duvar gibi dergilerde yayımlandı.

İlk kitabı Sistem Çöktü Misal Çok Yalnızım Eylül 2012’de 160. Kilometre’den yayımlandı.

Published in Auteurs
Written by
Read more...

filiz-asrak-ankac---biyografik-not

İstanbul-1963. Lisans eğitimini, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Resim Bölümü Neşet Günal / Neşe Erdok Atölyesinde (1987) tamamladı. Yüksek lisansını, Yakın Doğu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Plas­tik Sanatlar Bölümünden aldı (2012).

Published in Auteurs
Written by
Read more...
attila-asut---biyografik-not

1939 yılında Trabzon'da doğdu. İlk ve ortaokulu doğduğu kentte, liseyi yıllar sonra Ankara'da bitirdi. İlk yazı ve şiir denemeleri, “Ceylan”, “Arkadaş”, “Küçük Afacan” gibi çocuk dergileriyle,  günlük  "Tan” gazetesinin “Çocuk Sayfası”nda yayımlandı. 1957 yılında, Trabzon Lisesi'nde öğrenciyken, “Hâkimiyet” gazetesinde profesyonel olarak çalışmaya başladı. O günden sonra bir daha basın yaşamından kopamadı. 1957-1969 yılları arasında Trabzon'da yayımlanan birçok gazetede muhabir, yazar, teknik sekreter ve yayın yönetmeni olarak çalıştı. “Hâkimiyet”in sahibi Ömer Turan Eyuboğlu 1960 yılında ölünce, gazetenin yayın sorumluluğunu ve haftalık “Sanat Sayfası”nın yönetmenliğini üstlendi.

Published in Auteurs
Written by
Read more...

ozen-asut---biyografik-not

İzmir'de doğdu. İzmir Amerikan Kız Koleji ve İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu; iç hastalıkları uzmanı, halk sağlığı doçentidir.
AFS bursu ile ABD'de eğitim gördü. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, Sağlık Bakanlığı’nda, Dünya Sağlık Örgütü’nde ve başka uluslararası kurumlarda eğitimci ve araştırmacı olarak çalıştı. Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve çeşitli demokratik kitle örgütlerinde yer aldı. 1995 - 1996 yıllarında TTB Başkanı olarak görev yaptı.1983’ten sonra iç hastalıkları uzmanı olarak Ankara’da çeşitli tıp merkezlerinde ve hastanelerde çalıştı.

Published in Auteurs
Written by
Read more...

ayfer-atabey-biyografik-notX2

1950-Mersin. Balıkesir, Erzurum ve Ankara'da büyüdü, D.T.C.F İngiliz-Amerikan Dili'nden mezun olduktan sonra, çevirmenlik ve üniversitede öğretmenlik yaptı.Şimdi (2015) emekli.

Published in Auteurs
Written by
Read more...

husnu-atasoy-biyografik-not

1958 Uşak doğumlu.                            

1973        Balıkesir'de fotoğrafa başlangıç                        

1983 - 1988        Fotoğrafçı olarak Reklam Ajansı Rota İstanbul'da reklam fotoğrafçısı                        
1984    Grup 9 topluluğun  kurucu üyesi'                    
1986-88    Cumhuriyet Gazetesi'nde Cezmi Ersöz yazılarına fotoğraf desteği,                    
---------------Şahin KAYGUN'da assistanlık.

Published in Auteurs
Written by
Read more...

mehmet-said-aydin----biyografik-not

1983-Diyarbakır. Kızıltepeli. Türk edebiyatı okudu. İki şiir kitabı var: Kusurlu Bahçe (160. Kilometre, 2011), Sokağın Zoru (160. Kilometre, 2014). Kürtçeden Türkçeye iki kitap tercüme etti.

İstanbul’da yaşıyor, editörlük yapıyor, Evrensel’de yazıyor.

Published in Auteurs
Written by
Read more...

mihrap-aydin---biyografik-not

1984-Trabzon.
Ankara Üniversitesi sosyoloji bölümünden mezun oldu. Arkadaşlarıyla Trabzon sinema derneği SİNEZON'u kurdu. Natama yayın kurulunda yer aldı. İlk şiir kitabı "az daha güzeldik" 2015 mayıs ayında yayınlandı.

Balıkesir'de doğdu (1949) ve aynı yerde liseyi bitirdi. Bütün dünyada büyük altüst oluşların yaşandığı 60'lı yılların ikinci yarısında ODTÜ'nde inşaat mühendisliği okudu; öğrencilik yıllarında özel ders verdi; yazları Almanya'da işçilik yaptı; politik nedenlerle okulu üçüncü sınıfta bıraktı. Cezaevine düştü. Öğrencilik yılları ve daha sonraki yıllar çoğu zaman otostopla bütün Anadolu'yu, Avrupa'yı dolaştı.

Bugünkü birikimi, o yıllar yüz yüze gelme imkanı bulduğu değişik kültürlerden beslenerek oluştu. Basın sekreterliği, sendikacılık, motel, restoran işletmeciliği, mesleki yayın ithalatı, kitapçılık, profesyonel yöneticilik vb. değişik işler yaptı. İflah olmaz bir iyimserdir; düşüncelerini açıkça ifade eder, Kişisel problemleri kolaylıkla anlar. Dinlemekten çok konuşmaktan hoşlanır, kelimelere hakimdir

İnsana ait her şeyi sevdi, hep tutkulu aşklar yaşadı , şiir tutkusu da bu kaynaktan beslenerek hayat buldu. Şiiri, yaşamın özü olarak anlıyor. Beyin araştırmalarına ilgi duyuyor, Dil, düşünce ve yaratma süreci ve aralarındaki ilişki üzerine kafa yormayı seviyor. Politika ve bitkiler dünyasında pek adı anılmasa da iyi yemek pişirir. Hiç değilse karnınızı doyurur. Dünyada kıskandığı tek şey güzel bir ses ya da müzik ve dans yeteneği.
Published in Auteurs
Written by
Read more...