lesbian cartoon porn
lesbian cartoon porn
cartoon porn pic

No: 102,  Septembre - Eylül - September 2018

Auteurs (258)

joan-ott-biyografik-not

Qui suisje...
... Dʼoù viensje,
où vaisje,
et aïe, aïe, aïe, ma mère, pourquoi m'astu
mise là ?

Published in Auteurs
Written by
Read more...

ali-oz---biyografik-not

1953-Silifke.

Fotoğrafa 1979 yılında elindeki kısıtlı para ile edindiği bir makine ve bir agrandizör  ile başlayan Ali Öz,  Ankara Siyasal Bilgiler Basın Yayın Yüksek Okulu Radyo Televizyon Bölümü Mezunudur. Onu bütün toplumsal eylemlerde, yürüyüşlerde fotoğraf için uygun gördüğü, en iyi açı için seçtiği uygunsuz bir yerde görmüşsünüzdür. Ya yürüyüşü objektife sığdırmak için kürsüye tırmanmıştır, ya  bir duvarın tepesindedir.  Ve parmağı deklanşörün üstünde, yüzünde incecik bir gülüş… Konuşmayı pek sevmez. Söylemek istediklerini, öfkesini, acısını, sevincini fotoğraflarında, dialarında okursunuz. Fotoğraf onun için “en yakın iletişim aracıdır” çünkü. Bu konudaki düşüncelerini yıllar önce yapılan bir söyleşide şöyle özetlemişti:

“İnsan açlığa katlanabiliyor ama sevgisizliğe, tutkusuzluğa ve amaçsızlığa katlanamıyor. Benim de insan sevgimin odaklandığı en dolaysız ve en somut bir sesleniş aracı oldu fotoğraf sanatı.”

Published in Auteurs
Written by
Read more...

sinan-ozdemir-biyografik-not2A

1984-Gaziantep. Şiirleri Kitap-lık, Varlık, Ücra, Duvar ve Cin Ayşe’de yayınlandı.

İlk kitabı Pazıl Bozul 160. Kilometre’den yayımlandı (2013).

Published in Auteurs
Written by
Read more...
---
Published in Auteurs
Written by
Read more...

refika-tuba-ozdogan-biyografik-not-X

1975 Nazilli. İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu. Tekstil tasarımcılığı yaptı. Bankacı.

40'ında sevdiği işi yapmayı, daha yaratıcı bir işi olması hayaliyle yaşıyor. Aşkıyla evli ve Deniz'inin annesi.

Published in Auteurs
Written by
Read more...

---


Published in Auteurs
Written by
Read more...

pelin-ozer-biyografik-not

1974-İstanbul. 1993-1997 yılları arasında Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Resim Ana Sanat Dalı'nda lisans eğitimini tamamladı.1997'de İngilizce öğrenmek ve araştırmalar yapmak için İngiltere'ye gitti. 1999 yılında resim öğretmenliğine başladı.

Çalışmalarına hâlen İstanbul’da devam etmektedir.

Published in Auteurs
Written by
Read more...
serkan-ozer-biyografik-not
1981'de Malatya'nın Hekimhan ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimimi Hatay'ın Samandağı ilçesinde bitirdi. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldu. İstanbul'da öğretmenlik yapıyor.  Çanakkale'de arkadaşlarıyla "Yarabandı" adında bir dergi çıkardı. 

İlk şiiri "Nikbinlik" dergisinde yayımlandı. Sonraki yıllarda Islık, Budala, İmlasız, Akatalpa, Kaçak Yayın, Şiiri Özlüyorum, İspinoz, Üç Nokta, İmgelem Çocukları, Yarabandı, Eliz dergilerinde şiirleri yayımlandı.

Published in Auteurs
Written by
Read more...

koray-ozgul---biyografik-not-

ta 58'de doğdu, tuvaletlerin hep alaturka, mutfaktaki kapların kalaylı bakır olduğu, suyun küpten içildiği, buzdolabı yerine teldolap kullanıldığı, şişli'de parke taş üstünde tramvay, caddebostan'da faytonlu zamanları gördü, tabii ki faytonun arkasına çok takılıp arada bir de arabacıdan kamçı yedi, philips radyodan masal saati, arkası yarın, radyo tiyatrosu, orhan boran ve yuki, evet hayır yarışması falan dinleyerek büyüdü, karartma günleri, sonra alüminyum ve plastik ve televizyon çıktı, ankara'dan istanbul'a göçüp istanbul erkek'te yatılı okudu, akşam etüdlerinde olta hazırlayıp ertesi gün borulardan tırmanıp okuldan kaçıp galata köprüsünde balık tuttu, okulun tavanarasında gizli geçitler, kömürlüğünde kilise keşfetti, lakabı "karanlık"tı, babasının otoritesine katlanmayıp 18 yaşını doldurduğu ay evi terk etti, sokaklarda yazıya, afişe çıktı, bildiri hazırladı, dağıttı, mitinglerde bağırdı, 68 kuşağı abileriyle, ablalarıyla birlikte dünyayı değiştireyazdığına inanası geldi, olmadı gibi sanki, eylül'ün 12'sini takip eden günlerde bir gecekonduda günlerce saklandı, vurulup ölen arkadaşları oldu, boğaziçi'nde biyoloji, sonra ingiliz dili okudu, bir yandan türlü türlü iş tuttu, düz amelelik, tuğla duvarcılık, marangozluk, elektrik tesisatçılığı, musahhihlik, grafikerlik, hırsızlık, arsızlık yaptı, bir yandan tiyatro, sinema, fotoğraf, dağcılık, şu bu, gedikli asker kaçaklığı, anabritannica'da araştırma bölümünde zooloji, botanik, tarım sorumlusu oldu (sorumsuzdur gerçi), ansiklopediye birkaç da telif madde yazdı, ibm'de yazılım yerelleştirme, orada da bakırdan plastiğe geçişi geçirdi, adam boyundan yüksek, döner bantlı bir oda dolusu bilgisayarlarla çalışırken pc icat oldu, floppy diskler floppy iken takır tukur oldu, harddisk çıktı sonra, almanca, ingilizce ve eski yazıyla arası fena değil, sair kurumlara olduğu gibi evlilik kurumuna da hep karşı oldu, 4 kez evlendi, bir kız çocuk büyütüp kız babası statüsüne terfi etti, ha hep karakalem resim çiziktirmeyi, ahşaptan heykelcikler oymayı sevdi, bir ara kanun yapımında çıraklık yaptı, çeşitli zamanlarda az piyano üstü az keman, yanında bol soprano, tenor blokflüt, ney, yan flüt üfledi, bisikletten inmediği zamanlar oldu, mantar toplamaya merak saldı, sinema tv dergisine çeviriler yaptı, cumhuriyet bilim teknik'te bir iki makalesi çıktı, şimdilerde çevirmenlikle geçiniyor, resimleri hiçbir yerde sergilenmedi, şiirleri hiçbir yerde yayınlanmadı (not: kısa yazmayı hâlâ öğrenemedi)

Published in Auteurs
Written by
Read more...

baris-ozgur-biyografik-not2

Adana-1984.

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde asistan doktor olarak görev yapmakta.

Şiirleri ve yazıları ücra, heves, poetikhars dergilerinde yayımlandı.

İlk kitabı Yalaka, 160. Kilometre'den çıktı.

Published in Auteurs
Written by
Read more...

mehmet_oztek_biyografik_not

01.09.1977 Urfa doğumlu. İlk ve orta öğrenimini Mersin'de tamamladı. 1999 yılında Çukurova Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu.

2003'te arkadaşlarıyla birlikte heves Şiir-Eleştiri dergisini kurdu. Pan/heves dizisinde editörlük yaptı. Sentetik Rüyalar adlı dosyasıyla 2004 Yaşar Nabi Nayır Şiir Ödülü'nü aldı. Varlık Yayınları tarafından kitaplaştırılan Sentetik Rüyalar, yayımlanmış kitap dalında 2004 Orhon Murat Arıburnu Ödülü'ne değer bulundu.  İkinci kitabı Ben Google Değilim Pan/heves dizisinden çıktı. (2008)

Şiir, inceleme ve söyleşileri heves, Varlık, Ücra, Yom Sanat, Mahfil, Sıcak Nal ve Kitaplık gibi dergilerde yayımlandı.

Published in Auteurs
Written by
Read more...

burcin-pehlivan---biyografik-not

1990-Adana.

Kıbrıs'ta yaşıyor. 2010 yılında başlayan fotoğraf merakıyla birlikte düz yazı-şiir üzerine çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca Kıbrıs'ın Afrika gazetesinde bazı yazıları yayınlanmaktadır.

Web sayfası: aliengirl.wix.com/burcinpehlivan
Blog: cosmoslavem.blogspot.com.cy/
Facebook sayfası: Burçin-photography

Balıkesir'de doğdu (1949) ve aynı yerde liseyi bitirdi. Bütün dünyada büyük altüst oluşların yaşandığı 60'lı yılların ikinci yarısında ODTÜ'nde inşaat mühendisliği okudu; öğrencilik yıllarında özel ders verdi; yazları Almanya'da işçilik yaptı; politik nedenlerle okulu üçüncü sınıfta bıraktı. Cezaevine düştü. Öğrencilik yılları ve daha sonraki yıllar çoğu zaman otostopla bütün Anadolu'yu, Avrupa'yı dolaştı.

Bugünkü birikimi, o yıllar yüz yüze gelme imkanı bulduğu değişik kültürlerden beslenerek oluştu. Basın sekreterliği, sendikacılık, motel, restoran işletmeciliği, mesleki yayın ithalatı, kitapçılık, profesyonel yöneticilik vb. değişik işler yaptı. İflah olmaz bir iyimserdir; düşüncelerini açıkça ifade eder, Kişisel problemleri kolaylıkla anlar. Dinlemekten çok konuşmaktan hoşlanır, kelimelere hakimdir

İnsana ait her şeyi sevdi, hep tutkulu aşklar yaşadı , şiir tutkusu da bu kaynaktan beslenerek hayat buldu. Şiiri, yaşamın özü olarak anlıyor. Beyin araştırmalarına ilgi duyuyor, Dil, düşünce ve yaratma süreci ve aralarındaki ilişki üzerine kafa yormayı seviyor. Politika ve bitkiler dünyasında pek adı anılmasa da iyi yemek pişirir. Hiç değilse karnınızı doyurur. Dünyada kıskandığı tek şey güzel bir ses ya da müzik ve dans yeteneği.
Published in Auteurs
Written by
Read more...

brooke-pelczynski-biyografik-not

1991-Pennsylvania/US. Illustrator, sculptor and appropriating artist. Her work represents her personal experiences, and her perspective in the world. Her work has been described as whimsical and colorful, as it displays how she tries to understand and interpret others. Raised in a small town in Pennsylvania, the large city of New York has changed her visual language. Having been recently diagnosed with multiple sclerosis, she has to face that idea that one day she may be fully paralyzed, and in response creates as often and as much as possible. Her work has been honored by the society of illustrators.
Published in Auteurs
Written by
Read more...

nicolas-picard-biyografik-not

… is a french art director.
… lives in Germany, works in France at & with Vegas Deluxe, travels wherever he needs to find his way.
… is Adobe ready and ol’school techniques effective.
… has always drawn, painted and tried weird stuff with liquid inks.
… plays drums, bass, and share his music skills with kings love jacks and other good friends.

Published in Auteurs
Written by
Read more...

fatihpinarbiyografik-not

Fatih Pınar 1974 yılında Konya’da doğdu. 1992 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat  fakültesine girdi. Fotojurnalizmle tanışması üniversite yıllarında oldu. 1997 yılında okulunu bırakıp fotomuhabiri olabilmek için İstanbul’a geldi. 1998 yılından bu yana aylık yayınlanan Coğrafya dergisi ATLAS için fotoröportajlar üretiyor. Sosyal, kültürel ve politik konular üzerine yoğunlaşan Pınar’ın 20 farklı ülke ve Türkiye’den 90’ın üzerinde ana konusu ATLAS dergisinde yayımlandı. Bu çalışmalarından yirmisi kapak konusu, dördü özel ek olarak yayımlandı.

Published in Auteurs
Written by
Read more...

barispirhasan-biyografik-not1

Şiir yazmaya çocukken, aşık olmaya ilkokula gidip yaşıtlarımla karşılaşır karşılaşmaz başladım. Bu ikisi çabucak içiçe geçti. Lisedeyken taammüden şiir yazar oldum. 1972’den sonra önce Yeni Dergi’de, sonra da çeşitli dergilerde şiirlerim yayınlandı. İlk kitabım “Tarih Kötüdür”, Yaşar Miraç’ın “Yeni Türkü” yayınlarından, ikinci kitabım “Tarih Kötüdür/İmzasız El Yazıları” Adam Yayınlarından, üçüncü kitabım “Babam Benden Hiçbir Şey Anlamıyor” da Yapı Kredi Yayınlarından çıktı. Bir kaç yıl önce tamamladığım dördüncü kitabım olacak “Er Kişi Niyetine” henüz yayınlanmadı.

Senaryo yazmaya 1983 yılında, ekmek parası kazanmak için başladım. (Badi, Yön. Zafer Par) Ömer Kavur ve AtıfYılmaz’a yazdığım senaryolardan sonra (Körebe, Amansız Yol, Adı Vasfiye, Aahhh Belinda, Asiye Nasıl Kurtulur, Değirmen, Kadının Adı Yok, Bekle Dedim Gölgeye) 1989-1990 yılları içinde ilk filmimi çektim (Küçük Balıklar). Gül ile Adem (kısa film) Usta Beni Öldürsene, O da Beni Seviyor, Adem’in Trenleri filmlerini çekme sürecinde, sinemaya gitgide tutkun hale geldim. Şimdi de bu üçü içiçe geçti...

Published in Auteurs
Written by
Read more...
---
Published in Auteurs
Written by
Read more...
---
Published in Auteurs
Written by
Read more...

kevser-ruhi---biyografik-not

 

1961-Gönen/Balıkesir.

İlk ve Orta Okulu Gönen'de okudum. Şimdi Ankara’da yaşıyorum. Nereli olduğum sorulduğunda, Batum göçmeni dedelerimi anmazsam Kafdağı’nı incitirim sanıyorum.Varsın, dağın umurunda olmasın!

Çocukluk ve ilk gençlik yıllarını bir kasabada yaşamanın bambaşka bir lezzeti olduğuna inanır, bunu şans kabul ederim. Liseyi parasız yatılı olarak Tekirdağ Öğretmen Okulu'nda bitirdim. Parasız yatılı okumak da hayatımın ikinci büyük şansıdır. Hacettepe Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümü 1984 mezunuyum. 1995 yılında başladığım İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ndeki öğrenimime özel nedenlerle devam edemedim. Kaybımdır. Hukuk camiasının da kaybı olsun…

Published in Auteurs
Written by
Read more...
a_cem-sahin-biyografik-not
1967 Amasya doğumlu, 1983'te MSÜ GSF Resim bölümüne girdi.1988'de lisans, 1991'de yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2 kişisel sergi açtı, karma sergilere katıldı, 6 ödül kazandı, çalışmalarını İzmir'de atölyesinde sürdürüyor.

diyor ki:
Published in Auteurs
Written by
Read more...
ozay-sahin-biyografik-not2


1976 yılında Dersim'de doğdu. 1989'dan 2001'e kadar oyunculuk ve jonglörlük yaptı. Sonraki bir yıl Almanya'da günlük çıkan Taz gazetesi'nde kültür ve sanat üzerine makaleler yazdı. 1997'de kısa filmler yapmaya başladı. İlk uzun metrajlı yarı-belgesel filmi "Can Baz" bir çok uluslararası festivalde gösterildi ve Almanya genelinde vizyona girdi. İsviçre produksiyon ikinci uzun metraj belgeseli "Transasia Express" de uluslararası festivallerde gösterilmesinin ardından Bern ve Zürih şehirlerinde vizyona girdi. Yönetmen Berlin`de Dijital Medya Akademisi Ses ve Video Dizaynı üzerine ve Kaskaline Film Akademisi'nde eğitim gördü.
Published in Auteurs
Written by
Read more...

sevket-sahintas-biyografik-not

Şevket Şahintaş is born in İstanbul in 1966. He is working as a taxi driver since 1988. In 2005 during his night shift driving he saw people living in the streets in terrible conditions, shivering and trying to sleep in cold weather. He bought a camera to record their lives and took their pictures in order to do something for them. From then on he began to take pictures of homeless people and the night lives of others in the dark nights of İstanbul. People taking drugs, garbage collectors, travestites, women earning their lives with prostitution; shortly people struggling for their lives were now subjects of his frames. In his works Şevket Şahintaş generally reflected the sharp contrast between the promised products and lifestyles of the billboards and the realities of homeless people.

His pictures reflecting the night life of İstanbul were the first works in the Turkish photography history and attracted much attention all over the world.

Even in the first years of his photography works he represented Turkey in the activity of “Contemporary Turkish Photographers” held in St. Petersburg. His photographs found a place in the university archives. He gave interviews in various universities and Photography Clubs together with exhibition of his photographs. His story has been subject of various graduation theses in the domestic and foreign universities.  In various newspapers and magazines interviews made with Şevket Şahintaş are published together with his photographs. Interviews broadcasted in various radios in Germany reached the audiences.

His first TV documentary is broadcasted in CNN Türk channel on 20 February 2008.

Again in 2008 interview made with Şevket Şahintaş is published in the German magazine Der Spiegel Online: http://www.spiegel.de/kultur/gesellschaft/0,1518,591928,00.html

Şevket Şahintaş opened his first exhibition  in İstanbul on 8 September  2009 with the title of “Gecenin Öteki Yüzü / The Other Side of the Night”

On 6 October 2009 a short documentary of Şevket Şahintaş telling why he is taking pictures is broadcasted on CNN International together with an interview:

http://edition.cnn.com/2009/WORLD/europe/10/05/sevket.sahintas.taxi.photographer/

On 16 March 2010 a documentary is broadcasted on Zoom Europa Arte television channel in Germany:

http://www.facebook.com/video/video.php?v=375775454172&ref=nf

On 14 October 2010 cinema documentary “While Everyone Else Is Asleep”, directed by Erdem Murat Çeliker, whose shooting took two years and telling the story of how Şevket Şahintaş’s interest in photography developed, received the first best documentary award at International Antalya Gold Orange Film Festival: http://vimeo.com/7625302

On 16 February 2011 his documentary is broadcasted in the German Television channel Deutsche Welle: http://mediacenter.dw-world.de/english/video/#!/77791/Turkey_The_Photographer_of_Istanbul

This is my facebook page
https://www.facebook.com/sevketsahintas
and
https://www.facebook.com/pages/%C5%9Eevket-%C5%9Eahinta%C5%9F-Sevket-Sahintas/202933091141

Published in Auteurs
Written by
Read more...