famous cartoon porn
adult cartoons
famous cartoon porn

No: 102,  Septembre - Eylül - September 2018

Auteurs (258)

onur-sakarya-biyografik-not

"Zula" adlı son kitabı Hayal Yayınları'ndan çıkan Onur Sakarya,  1981 yılında Mersin’de doğdu. Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın Yayın Bölümü mezunu. Adam Sanat, Sözcükler, Kül, Akköy, Akatalpa, Eliz, Bireylikler, Mühür gibi birçok ulusal dergide şiirleri ve yazıları yayımlandı ve yayımlanmaya devam ediyor. Mersin’de yaşıyor.
Arkadaş Z. Özger Şiir Ödülü 2003’te ‘21 Numaralı Yolcu’ adlı dosyasıyla adı anıldı. İlk kitabı Eksik Adam (Camgöz Kitap, Ocak 2011) ile Homeros Edebiyat Ödülleri 2012 Jüri Özel Ödülünü aldı. İkinci kitabı Yancının Aşkı (Artshop Yayınları, Şubat 2012) ile 2013 Uluslararası İstanbul Şiir Festivali Sevda Ergin Şiir Ödülü’ne Kitap dalında layık görüldü.

Published in Auteurs
Written by
Read more...
ufuk-sarisen-biyografik-not
Ufuk Sarışen, 1974 doğumlu.  İlk kişisel sergisini 2008'de İstanbul'da açtı (Ağların Ardındaki Balıkçılar ) Bazı karma sergilere katıldı. Kutsal topraklar (Filistin-İsrail), semazenler, ağların ardındaki balıkçılar, karagöz ve hayaliler, salsa-istanbul, dansöz çıktı (devam ediyor) başlıca belgesel çalışmaları. Photobridge Ermenistan-Türkiye fotoğraf projesindeki 5 fotoğrafçıdan biri olarak projeyi destekledi. Skylife dergisi fotoğraf editörlüğü yaptı. Hâlen çeşitli dergi ve gazeteler için gezi fotoğrafları ve fotoröportajlar üretiyor. Uygulamalı fotoğraf proje atölyeleri düzenliyor. Kendi fotoğraf stüdyosunda fine-art denemeler yapıyor.
Published in Auteurs
Written by
Read more...

ayfer-sariyer--biyografik-notX

1992-Eskişehir.
Published in Auteurs
Written by
Read more...
-
Published in Auteurs
Written by
Read more...

hakan-tuzun-sengun-biyografik-not-XX

İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünde lisans öğrenimini tamamladı. Mimarlık Tarihi Ana Bilim dalında Afife Batur’un danışmanlığında “Çağdaş Türkiye Mimarlığında Aidiyet Sorunu” isimli yüksek lisans tezini tamamladı (1999). Ankara’da gerçekleşen, ANYTIME konferansında Beginning;Zero sunuşunda yer aldı. (Han Tümertekin, Ahmet Önder ve Hayriye Sözen ile). Han Tümertekin ile çalıştığı dönemde ATK Lojmanları, Çatalhöyük Müze ve Ziyaretçi Merkezi ve B2 Evi gibi projelerin tasarım ekiplerinde yer aldı. Arkitera Mimarlık Festivali Açık Charrette birincilik ödülü kapsamında (2004) New York’da gerçekleşen Global Architect and Media Event organizasyonuna katıldı. Domus dergisinin Ryugyong Oteli’nin fonksiyonel olarak yeniden tanımlanması için gerçekleştirdiği fikir yarışmasında Pyongyang Zeppelinized önerisi DOMUS dergisinin 893 no’lu kapağı olarak basıldı. 2006’da “Ev: Bir Yerleşme Müzakeresi” adlı mimarlık sergisini düzenledi. 10. İstanbul Bienali Küratörü Hou Hanru ve Pelin Tan tarafından kurulan StüdyoKahem grubu ile Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde atölyeler, tartışma serileri ve bir de gazete yayını gerçekleştirdi. 2007’de katıldığı İmkanmekan grubu ile kamusal mekanda küçük ölçekli müdahaleler üzerine bir seri atölye ve yayın gerçekleştirdi ve “apart-man” atölyesini yönetti. İmkanmekan grubu ile XII. Ulusal Mimarlık Ödülleri Mimarlığa Katkı Dalı Ödülünü aldıkları İmkanmekan grubu ile “İmkanmekan: Kamusal Mekanda Küçük Ölçekli Müdahaleler” kitabını yayımladı (2010). Davetli araştırmacı olarak bulunduğu dönemde ENSAL (École Nationale Supérieure d'Architecture de Lyon)’de doktora çalışması çerçevesinde ‘traboule ve pasajlar’ üzerine çalıştı (2013). İstanbul Teknik Üniveristesi Mimarlık Fakültesi Mimari Tasarım bölümünde doktora çalışmasını sürdürmektedir.

Published in Auteurs
Written by
Read more...

ozge-senogul-biyografik-not2

Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi'nde resim okuduktan sonra Mimar Sinan Üniversitesi'nde tekstil ve moda tasarımı okudu. Çocukluğunda rüyalarını anlamaya çalışırken resim yapmaya başladı gece ya da gündüz gördüğü düşleri çizerek devam ettirebiliyordu. Onun için müzik de resimle birlikte başka diyarlar yaratan yollardı. Şu anda da yaratım hissini koruyan işlerle hayatına devam ediyor ve hâlen düşlerini resmederek diyarlar arasında gezintiye çıkıyor.

Published in Auteurs
Written by
Read more...

mehmet_seymenoglu_-_biyografik_not2

1977 yılında Filibe'de doğdu. Sakarya Üniversite'si mezunu. Lojistik yöneticisi. Edebiyat, fotoğraf, sinema ve kahve ilgi alanları. İhsan Oktay Anar ve Oğuz Atay sever. Flaneur.
Published in Auteurs
Written by
Read more...

omer-sisman-biyografik-not

Ömer Şişman [İstanbul, 1980] Marmara İşletme ve İletişim (yüksek lisans) mezunu. Şiirleri ağırlıklı olarak heves dergisinde yer aldı. İlk kitabı hata devam ediyor 2005’te, ikinci kitabı bitkiben 2010’da yayımlandı. Selçuk Yamen, Hasan Basri Ünlü, Sevgi Köse’yle mevsimlik şiir dergisi Ağır Ol Bay Düzyazı’nın son üç sayısını (2003) yayına hazırladı. Ahmet Güntan’la haftalık şiir dergisi Mahfil’i (2008), Ali Özgür Özkarcı ve Mehmet Öztek’le (Nisan 2006’daki 10. sayısından itibaren) üç aylık şiir-eleştiri dergisi heves’i (2003-2010) çıkardı. Çeşitli yayınevlerinde düzeltmenlik ve editörlük yaptı. 2011’de, Ali Özgür Özkarcı ile birlikte 160. Kilometre yayın dizisini kurdu. Yaşamını serbest düzeltmenlikle devam ettiriyor.
Published in Auteurs
Written by
Read more...

yunusemre-kemal-sonmez-biyografik-not

1989-Hatay. Hakkari’de başladığı zorunlu öğrenim dönemini Adana’da tamamladı, 2008 yılında başladığı Arkeoloji (Gaziantep Üniversitesi) eğitimini yarıda bırakarak Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Opera eğitimine başladı. 2014 yılından bu yana Samsun Devlet Opera ve Balesi bünyesinde korist olarak görev yapmakta.

İlköğretim yıllarında satranç, müzik ve resim ile amatör yarışma düzeyde ilgilenirken, lise ve üniversite yıllarında kendisini ağırlıklı olarak “İkinci Yeni” etkisine kaptırarak fantastik edebiyat (öğrencilik döneminde fantastik edebiyat temalı sitelerde kısa ‘fan-fiction’ ve denemeler yazdı, haber editörlüğü yaptı) ile sınırlı olan edebiyat merakını şiir ile genişletti. En büyük hobisi olan “protest tavır takınmaca” ile uzun zamandır sulh içinde geçinir gider edebiyat, teknoloji ve spor düşkünlüğü.

Published in Auteurs
Written by
Read more...

kamil-sozen-biyografik-not

1977 İzmir doğumlu,
Bilgisayar mühendisi,
Daimi ve amatör öğrenci, 2 yüksek lisans, 2 doktora,
Geliştirdiği yazılım sistemini kurmak için dünyayı geziyor,
Fotoğrafa, yemeğe meraklı,
İşten ve doktora tezinden geri kalan zamanlarda gezilerine ait gözlemlerini blogunda yazıyor.
www.gozumetakilanlar.com

Published in Auteurs
Written by
Read more...
francois-struzik-biyografik-not
Ses études en Langues et Littérature Slaves l’ont d’abord poussé à barouder en Europe Centrale et peut-être plus particulièrement en Pologne où il s’est installé quelque temps pour faire de la recherche avant de poursuivre des études en Sciences Po. Toujours en Pologne, il réalisera son premier reportage “Stocznia Gdanska” consacré aux ouvriers du chantier naval de Gdansk. Ce reportage initiera la série “HavendoK” - en collaboration avec la journaliste sonore Cécile Liège - qui se tourne vers ceux qui restent sur les quais de Calais, d’Anvers ou de Boulogne: dockers clandestins, migrants, marins,...

Son travail de photo-reporter pour la presse magazine l’emmène ensuite au Pakistan, en Inde, au Sierra-Leone, au Kosovo... pour travailler sur des questions de société.

Outre HavendoK, il continue à travailler sur des sujets (plus) personnels consacrés: aux soufismes populaires de par le monde musulman, au deuil au Cachemire (state of shock) et actuellement... aux "filles qui boxent".

Co-fondateur de l'organisation "image of dignity" qui regroupe des professionnels de l'image au service de projets humanitaires (www.imagofdignity.org). Membre de l'agence REPORTERS.
Published in Auteurs
Written by
Read more...

sirin-sumer-biyografik-not-

1969-Ankara. Hep Ankara. Belgesel yönetmeni, muhabir, senarist, seyahat yazarı, radyocu.

Published in Auteurs
Written by
Read more...

asuman-susam---biyografik-not

1968-İzmir. EÜ Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi. Ege Ünv. İletişim Fakültesi Radyo TV. Sinema Anabilim dalında yüksek lisansını toplumsal bellek ve belgesel sinema üzerine yaptı. İlk şiiri 1989 yılında Milliyet Sanat Dergisi’nde ve o yılın Genç Şairler Antolojisinde yayınlandı. O günden beri şiirleri, edebiyata ve sinemaya dair yazıları çeşitli dergilerde yer almakta.

Bir Unutuş Olsun (Piya Kitaplığı) 1995, İhtimal Ki Aşk (Piya Kitaplığı) 2001, Susunca Sen (DigrafYay. ) 2008, Dil Mağarası (Everst) 2012, Kemik İnadı (Can) 2015 şiir kitapları.

99 Beyit: Divan Şiirinden Seçmeler ve Çözümlemeleri (Can yayınları) 2008 (Melike Koçak, Makbule Aras’la birlikte), Yangın Yıllarından Nidâ’ya Ahmet Telli Şiiri (Everest Yay.) 2010, Toplumsal Bellek ve Belgesel Sinema (2015) inceleme kitapları.

Pek çok  makalesi ve ortak kitaplarda bölüm yazarlığı var.

Balıkesir'de doğdu (1949) ve aynı yerde liseyi bitirdi. Bütün dünyada büyük altüst oluşların yaşandığı 60'lı yılların ikinci yarısında ODTÜ'nde inşaat mühendisliği okudu; öğrencilik yıllarında özel ders verdi; yazları Almanya'da işçilik yaptı; politik nedenlerle okulu üçüncü sınıfta bıraktı. Cezaevine düştü. Öğrencilik yılları ve daha sonraki yıllar çoğu zaman otostopla bütün Anadolu'yu, Avrupa'yı dolaştı.

Bugünkü birikimi, o yıllar yüz yüze gelme imkanı bulduğu değişik kültürlerden beslenerek oluştu. Basın sekreterliği, sendikacılık, motel, restoran işletmeciliği, mesleki yayın ithalatı, kitapçılık, profesyonel yöneticilik vb. değişik işler yaptı. İflah olmaz bir iyimserdir; düşüncelerini açıkça ifade eder, Kişisel problemleri kolaylıkla anlar. Dinlemekten çok konuşmaktan hoşlanır, kelimelere hakimdir

İnsana ait her şeyi sevdi, hep tutkulu aşklar yaşadı , şiir tutkusu da bu kaynaktan beslenerek hayat buldu. Şiiri, yaşamın özü olarak anlıyor. Beyin araştırmalarına ilgi duyuyor, Dil, düşünce ve yaratma süreci ve aralarındaki ilişki üzerine kafa yormayı seviyor. Politika ve bitkiler dünyasında pek adı anılmasa da iyi yemek pişirir. Hiç değilse karnınızı doyurur. Dünyada kıskandığı tek şey güzel bir ses ya da müzik ve dans yeteneği.
Published in Auteurs
Written by
Read more...

jana-svoboda-biyografik-not

 

1959 - Hays / Kansas. She is a clinical social worker with a therapy practice in the Willamette Valley of the United States Pacific Northwest. She began taking photographs after losing her sense of smell in 2011. Olfaction is underappreciated. Smell is intimately linked to pleasure, safety, emotion and memory. Depression and anxiety and a sense of isolation often follow sudden anosmia, whose sufferers find themselves plunged into a newly 2 dimensional experience. Photography became a way to deepen and re-experience connection to the sensate and natural world. Soon after, she became involved with German artist Wolf Nkolze Helzle’s world photo diary and began using photography as a daily practice of mindful attention.

Published in Auteurs
Written by
Read more...

Katarzyna-Szczodrowska-biyografik-not

1975.

1996-2001 The Department of Painting and Graphic Arts, The Academy of Fine Arts in Gdansk. Graduated with honours in 2001. Diploma work in atelier of professor Hugon Lasecki with the extra diploma in The Mural Painting and Stained Glass Studio of professor Andrzej Dyakowski.

1990-1995 The School of Fine Arts in Gdynia Orłowo (photography).

Currently teacher of painting and drawing - The School of Fine Arts in Gdynia Orłowo.

Member of The Humane Integration Society PO-MOST, The International Print Triennial Society and The Association of Polish Artists and Designers.

Published in Auteurs
Written by
Read more...

umit-sener-ta---biyografik-not

1974 yılında Hollanda'da doğdu. Lise eğitimini Adana'da, Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamladı. Şiirleri Berfin Bahar, Ağır Ol Bay Düzyazı, Martı gibi dergilerde yer aldı. Şiir ve öykü yazmayı sürdürmektedir.

Published in Auteurs
Written by
Read more...

ergun-tavlan-biyografik-not

1959'da Konya'da doğdu. New Jersey'de yaşıyor. 1998 temmuz - 2002 kasım arasında koordinatörlüğünü İsmail Onat'ın yaptığı İmece dergisini çıkarttı. Ali Ekber Kerimler, Filiz Boran,  Zeynep Ege, Suat Batur, Ferda Aral mahlâslarını kullandı. Şiir, değerlendirme, not ve çevirileri İmece, Ağır Ol Bay Düzyazı, Bireylikler, bachibouzouck, heves, Ücra dergileri ile şiirpostası grubunda çıktı. Kılı kırk yaran merak ve işçiliği ile dikkat çekti. Aslen Karaçaydır.

http://www.siirgen.org/siir/e/ergun_tavlan/index.html

Published in Auteurs
Written by
Read more...

mine-engin-tekay---biyografik-not

Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Türk Dili Ve Edebiyatı bölümünde lisans, Trakya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde yine aynı bölümde yüksek lisans eğitimi aldı. Namık Kemal Üniversitesi'nde Türk Dili okutmanı olarak görev yapmaktadır. Tekay'ın öyküleri çok sayıda dergide yayımlandı. Kadın cinayetlerine karşı aktif bir mücadele insanı olan yazar, Sardunya Kokan Kadınlar (2012) isimli ilk öykü kitabının gelirini, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ile Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı'na bağışladı. Kadınım Ve Katilimi Sevmişim (2014) isimli ikinci öykü kitabı Netus Yayınları'ndan çıktı.

Balıkesir'de doğdu (1949) ve aynı yerde liseyi bitirdi. Bütün dünyada büyük altüst oluşların yaşandığı 60'lı yılların ikinci yarısında ODTÜ'nde inşaat mühendisliği okudu; öğrencilik yıllarında özel ders verdi; yazları Almanya'da işçilik yaptı; politik nedenlerle okulu üçüncü sınıfta bıraktı. Cezaevine düştü. Öğrencilik yılları ve daha sonraki yıllar çoğu zaman otostopla bütün Anadolu'yu, Avrupa'yı dolaştı.

Bugünkü birikimi, o yıllar yüz yüze gelme imkanı bulduğu değişik kültürlerden beslenerek oluştu. Basın sekreterliği, sendikacılık, motel, restoran işletmeciliği, mesleki yayın ithalatı, kitapçılık, profesyonel yöneticilik vb. değişik işler yaptı. İflah olmaz bir iyimserdir; düşüncelerini açıkça ifade eder, Kişisel problemleri kolaylıkla anlar. Dinlemekten çok konuşmaktan hoşlanır, kelimelere hakimdir

İnsana ait her şeyi sevdi, hep tutkulu aşklar yaşadı , şiir tutkusu da bu kaynaktan beslenerek hayat buldu. Şiiri, yaşamın özü olarak anlıyor. Beyin araştırmalarına ilgi duyuyor, Dil, düşünce ve yaratma süreci ve aralarındaki ilişki üzerine kafa yormayı seviyor. Politika ve bitkiler dünyasında pek adı anılmasa da iyi yemek pişirir. Hiç değilse karnınızı doyurur. Dünyada kıskandığı tek şey güzel bir ses ya da müzik ve dans yeteneği.
Published in Auteurs
Written by
Read more...

muge-tekil---biyografik-not

 

1971-İstanbul.

Saint-Benoit Fransız Lisesi.

İÜHF.

Fotoğraf.

 

Balıkesir'de doğdu (1949) ve aynı yerde liseyi bitirdi. Bütün dünyada büyük altüst oluşların yaşandığı 60'lı yılların ikinci yarısında ODTÜ'nde inşaat mühendisliği okudu; öğrencilik yıllarında özel ders verdi; yazları Almanya'da işçilik yaptı; politik nedenlerle okulu üçüncü sınıfta bıraktı. Cezaevine düştü. Öğrencilik yılları ve daha sonraki yıllar çoğu zaman otostopla bütün Anadolu'yu, Avrupa'yı dolaştı.

Bugünkü birikimi, o yıllar yüz yüze gelme imkanı bulduğu değişik kültürlerden beslenerek oluştu. Basın sekreterliği, sendikacılık, motel, restoran işletmeciliği, mesleki yayın ithalatı, kitapçılık, profesyonel yöneticilik vb. değişik işler yaptı. İflah olmaz bir iyimserdir; düşüncelerini açıkça ifade eder, Kişisel problemleri kolaylıkla anlar. Dinlemekten çok konuşmaktan hoşlanır, kelimelere hakimdir

İnsana ait her şeyi sevdi, hep tutkulu aşklar yaşadı , şiir tutkusu da bu kaynaktan beslenerek hayat buldu. Şiiri, yaşamın özü olarak anlıyor. Beyin araştırmalarına ilgi duyuyor, Dil, düşünce ve yaratma süreci ve aralarındaki ilişki üzerine kafa yormayı seviyor. Politika ve bitkiler dünyasında pek adı anılmasa da iyi yemek pişirir. Hiç değilse karnınızı doyurur. Dünyada kıskandığı tek şey güzel bir ses ya da müzik ve dans yeteneği.
Published in Auteurs
Written by
Read more...

pinar-akarsu-tinc-biyografik-not

1978 yılında Bozcaada’da doğdu. Bütün çocukluğunu Ada’da geçirdi. İlkokul, ortaokul ve liseyi Bozcaada’da tamamladı. 1998’de Uludağ Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Resim Ana Sanat Dalı’ndan, bölüm birinciliği ve Fakülte üçüncülüğü alarak mezun oldu. 2002’de Hacettepe ve 2010’da Marmara Üniversitelerinde, Güzel Sanatlar Fakültesi, Resim Ana Sanat Dalı Yüksek Lisansları yaptı. Halen, Güney yarım kürede, Hint Okyanusu’nda bulunan, Fransız Réunion adasında ailesiyle birlikte yaşamaktadır.

http://pinartinc.blogspot.com/

 

Sergileri

 • “La Réunion: Yüzler, Dokular, Dokunuşlar”, Kişisel Resim Sergisi, Reunion Üniversitesi Sanat Galerisi, Fransa, 2014
 • ‘ Kara Kadın Adası’, Kişisel Resim Sergisi, Enka Sanat Galerisi, İstanbul, 2013
 • “Ada Kara- Kara Ada” Kişisel Resim Sergisi, Rengigül Sanat Galerisi, Bozcaada, 2013
 • “Ada’nın Ruhu” Karma Resim Sergisi, Grup Sergisi, Bozcada Sanat Galerisi, 2011
 • “Yer – Deniz II” Kişisel Resim Sergisi, Rengigül Sanat Galerisi, Bozcaada, 2010
 • “Yer- Deniz” Kişisel Resim Sergisi, Rengigül Sanat Galerisi, Bozcaada, 2006
 • “Öneriler- Önerilenler” Borusan Sanat Galerisi, İstanbul, 2005
 • “Marmara Üniversitesi GSF  Hüsamettin Koçan Atölyesi Resim Sergisi”, İstanbul, 2005
 • “Hacettepe Üniversitesi GSF Resim ASD Yüksek Lisans Sergisi”, Ankara, 2001, Goethe Enstitüsü
 • “RÜYALAR” Kişisel Resim Sergisi, İstanbul, Taksim Cumhuriyet Kitap Klübü, 1998
 • Genç Etkinlik  Unicef  Konsept “KAOS” Kişisel ve Grup Proje Sergisi,İstanbul 1998, Tüyap
 • 9.Tekel Geleneksel Resim Yarışması Sergileri,  İstanbul,Ankara,Bursa  1997
 • “MASALLAR”  Resim Sergisi,Pembe Çarşı Sanat Galerisi, Bursa, 1998
 • Uludağ Üniversitesi GSF Resim ASD Heykel-Seramik-Resim,Baskı Resim  Sergileri , Bursa ,1995-1998, Güzel Sanatlar Akademisi Sanat Galerisi

***

CV en français [CLIQUEZ]

Published in Auteurs
Written by
Read more...
ayse-toklu---biyografik-not2
1986 Konya.
Resimle tanışıklığı ilk, annesinin makyaj malzemesiyle oldu. Annesinden farklı olarak yüzünü değil duvarları falan boyadı.
2004-2009 arası kişisel ve karma sergiler yaptı. İlk sergisi "benim gözümden" Konya Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde oldu.
Published in Auteurs
Written by
Read more...

tayfun-topraktepe---biyografik-not-

1973-Nevşehir.

Haydarpaşa Teknik Lisesi Elektronik ve Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektronik-Bilgisayar Bölümünü mezunu. İstanbul’da bir bilişim firmasında Satış Yöneticisi olarak görev yapıyor. Kitap inceleme yazıları BirGün gazetesinde, birkaç öyküsü de dergi ve fanzinlerde yayımlandı. Okur-Siler.

Balıkesir'de doğdu (1949) ve aynı yerde liseyi bitirdi. Bütün dünyada büyük altüst oluşların yaşandığı 60'lı yılların ikinci yarısında ODTÜ'nde inşaat mühendisliği okudu; öğrencilik yıllarında özel ders verdi; yazları Almanya'da işçilik yaptı; politik nedenlerle okulu üçüncü sınıfta bıraktı. Cezaevine düştü. Öğrencilik yılları ve daha sonraki yıllar çoğu zaman otostopla bütün Anadolu'yu, Avrupa'yı dolaştı.

Bugünkü birikimi, o yıllar yüz yüze gelme imkanı bulduğu değişik kültürlerden beslenerek oluştu. Basın sekreterliği, sendikacılık, motel, restoran işletmeciliği, mesleki yayın ithalatı, kitapçılık, profesyonel yöneticilik vb. değişik işler yaptı. İflah olmaz bir iyimserdir; düşüncelerini açıkça ifade eder, Kişisel problemleri kolaylıkla anlar. Dinlemekten çok konuşmaktan hoşlanır, kelimelere hakimdir

İnsana ait her şeyi sevdi, hep tutkulu aşklar yaşadı , şiir tutkusu da bu kaynaktan beslenerek hayat buldu. Şiiri, yaşamın özü olarak anlıyor. Beyin araştırmalarına ilgi duyuyor, Dil, düşünce ve yaratma süreci ve aralarındaki ilişki üzerine kafa yormayı seviyor. Politika ve bitkiler dünyasında pek adı anılmasa da iyi yemek pişirir. Hiç değilse karnınızı doyurur. Dünyada kıskandığı tek şey güzel bir ses ya da müzik ve dans yeteneği.
Published in Auteurs
Written by
Read more...
---
Published in Auteurs
Written by
Read more...