cartoon xxx
famous cartoon porn
cartoon network porn

No: 102,  Septembre - Eylül - September 2018

les actuels || günceller || actuals
kürnek, cavit

kürnek, cavit

Ye bastonum ye!

Mardi, 10 Juillet 2018 15:54 Published in memoria || anı

Şu gördüğünüz bastonu dört beş yıl önce ilk kez elime aldığımda:
"Oğlum Cavit Efendi!" demiştim kendi kendime. "Sen şimdi kendin değilsin. Sen denge sorunu olan, yürürken sendeleyen yaşlı bir adamı oynuyorsun. Oyun bittiğinde bastonun görevi de bitecek!"
Aradan yıllar geçti, bastonun görevi bitmedi! Bu uzun, ince ve dayanıklı nesne ile arkadaş oldum. Nereye gitsem onu yanımda götürüyordum. Treni mi bindim, vapura, otobüse, yaşı yaşıma yakın kişiler bile kalkıp bana yer veriyorlardı. Bastonumu okşuyor ve:
"Ye bastonum, ye!" diyordum. 
Nasrettin Hoca'nın ünlü öyküsünü bilmeyen yoktur:
"Ye kürküm, ye!"
Dün gece genç, çok yakışıklı, uzun boylu bir adama rastladım. Çenesinin ucundan aşağıya sarkan acayip bir sakal büyütmüştü:
"Bu neyin nesi?" diye sordum.
Genç elini götürüp sakalını sıvazladı:
"Sakal!" dedi.
"Oğlum!" dedim," göz estetiğimi zedeleyen bu kıl uzantısı sanki bir kara tava sapı! Bu sap sana ne ekliyor, senden ne götürüyor?"
Çocuk şaşırdı, böyle bir eleştiri beklemiyordu galiba:
"Değişiklik!" dedi.
"Değişikliği başının dışında değil, içinde yapmayı dene!" dedim.
Güldü! Ne demek istediğimi anlamamıştı.
Anlamış olsaydı gülmez, tepki duyar, ya da sakalı için bir gerekçe üretirdi!

 

[06.07.2018 / facebook]

untitled / isimsiz [097-029]

Mercredi, 18 Avril 2018 19:58 Published in photo || foto

097-2nf-kurnekcavit-untitled-097-029-Salihli-_Gokeyup_Koyu

Salihli / Gökeyüp Köyü

AH Kİ AH!

Samedi, 14 Avril 2018 19:51 Published in memoria || anı

Gel de o günleri arama! Arabamızı yolun kıyısında bırakıp, taşların, çalıların arasından kan ter içinde SAZAK Köyü’ne yürüyüşümüzü! Yarısı yıkılmış bir evin gölgesinde uzanmış öğle uykusu uyuyan Çoban, bizi görünce neresini örteceğini şaşırmış, elleriyle şalvarının önünü kapatmıştı.
Ya Gelidonya Feneri’ne çıkışımıza ne demeli? Yaşamım boyunca bu kadar çetin bir yokuş tırmanmamıştım. Birlikte olduğumuz gençler benden çok geride kalırlarken birisi:
“Helal sana be Amca!” demişti. “ Çoğumuzu ektin namussuzum!”
Bir dağcılar topluluğuyla İzmir’in Kemalpaşa ilçesi yakınında bir dağa tırmanıyorduk. Dağcıların amacı sadece yürümek, biz fotoğrafçıların niyeti ise hem yürümek hem fotoğraf çekmek. Menzilin ortalarında Dağcılar’dan koptuk. Belki onları görürüz umuduyla bir tepeye çıktık. Yorgunluktan bitmiştik, olduğumuz yere çöktük. Az sonra bir gürültü, bir uğultu. Yanımızdan irili ufaklı bir domuz sürüsü tepeden aşağıya inmiyorlar mı? Korkmadık! Çünkü çok yorgunduk, üstelik karnımız da acıkmış erzak torbalarımız dağcılarda kalmıştı. Korkunun yorgun olmayanlara musallat bir davranış olduğunu o gün öğrendik!
Yine bir dağcılar topluluğuyla İzmir’in Gaziemir dolaylarındaki dağın tepesinden bir insanın içine zor sığabileceği delikten metrelerce yerin dibine inişimize ne demeli? Amaç mağaranın sonunda gürül gürül akan yer altı ırmağına varabilmek. O su ile yüzünüzü yıkarsanız hangi yaşta olursanız olun genç kalırmışsınız. Yüzümüz genç kaldı ama kalbimizi yıkayamadık. Kalbim o nedenle bu günlerde tekleyip duruyor!
Karaburun’da yarımadanın en kuzey ucunda kurulu SARPINCIK Feneri! Siz hala gitmediniz mi? Görmeden ölürseniz sizi cennetin kapısından kovarlar!
Bozcaada’da Ayazma Pınarı! O pınarın suyundan içmeyen, hiçbir din tarafından kutsanmış sayılmazmış.
Kaz Dağları’aki Hasan Boğuldu sularında, hala mı boğulmadınız?
BURDUR YEŞİLOVA! Salda Gölünün turkuaz mavisi içinde bedeninizi ne zaman boyayacaksınız? Salda Yurdumuzun en derin gölüdür, unutmayın!
Çeşme Germiyan Köyü’nde bir köylü hanım yaşıyor: Adı Nurhan Erden! Köy evlerinin duvarlarına yaptığı resimleri ne zaman görüp küçük dilinizi yutacaksınız?
Karaburun’da da bir adam yaşıyor. Adı Ahmet Karakayan! Köy duvarlarına boyadığı resimler, yüreğinin yansımaları!
Benden söylemesi! Kaldırın biraz öte berinizi de gidip görün. Gerçi siz görün diye yapılmıyor bu resimler!
Az kalsın unutuyordum: İzmir’in Torbalı ilçesi Dağtekke Köyü’nde şifalı bir su akıyor. Böbreklerdeki kumu, taşı döküyor. Yüreklerde biriken kini acıyı da yok ettiği söyleniyor!

 

[13.04.2018 / facebook]

untitled / isimsiz [095CAR-001]

Mardi, 30 Janvier 2018 18:47 Published in caricature || karikatür
095-2ncar-krnek_cavit-untitled-095CAR-001-
remembering graphic cartoonist Turhan Selçuk (1922 – March 11, 2010)069-2n-car-kutal_firuz-abidin_dino